دو شنبه 10 آذر 1399
30 October 2020
کد خبر 50 ارسال به دیگران پرینت

بدون تردید همدلی و مواسات لازمه هر جامعه انسانی است که می‌طلبد با توجه به شرایط پیش آمده در پی شیوع کرونا در کشور مردم به همدیگر و به ویژه نیازمندان کمک کنند.

هر سال با فرا رسیدن ایام محرم و صفر بازار کمک به نیازمندان داغ می‌شود و قطعا افراد سرشناس مانند هنرمندان، ورزشکاران و ... در این بین نقش پررنگ‌تری نسبت به سایر اقشار جامعه دارند. اما امسال عزاداران حسینی، محرم متفاوتی را تجربه کردند در همین راستا شکل کمک های مومنانه مردم مومن ایران و به ویژه ورزشکاران هم در این شرایط حال و هوای خاص خودش را داشت.

بدون تردید ورزش را تنها نمی‌شود در مدال‌آوری خلاصه کرد بلکه بخشی از ورزش با روحیه ایثار و فداکاری آمیخته شده که امروزه  این روحیه فداکاری و همدلی در قالب کمک‌های مومنانه از طریق جامعه ورزش در حال ترویج است.

حسن یزدانی، عضو تیم ملی کشتی آزاد در این رابطه گفت: باید از فدراسیون تشکر کنم که در شرایط سخت این مراسم را برگزار کرد و به نخستین فدراسیون تبدیل شد که در پویش کمک مومنانه پیش‌قدم است. البته نام کشتی و  برخی از ورزشکاران این رشته با منش پهلوانی و کمک به مردم گره خورده است.

دارنده مدال طلای کشتی جهان با اشاره به شیوع ویروس کرونا در ایران گفت: این بیماری موجب شد تا برخی از مردم در شرایط سختی قرار بگیرند. مردم از کشتی انتظار دارند زیرا در گذشته پهلوانانی مانند جهان پهلوان تختی و پوریای ولی در این رشته مردمی‌ترین‌ها بودند. ما نیز تا جایی که در توانمان باشد کمک خواهیم کرد تا بخشی از درد مردم را تسکین دهیم. 
 

پرویز هادی، آزادکار تیم‌ ملی، درباره حضور جامعه کشتی در مراسم کمک‌های مومنانه در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری برنا عنوان کرد: جا دارد از فدراسیون کشتی تشکر کنم به‌خصوص آقای دکتر درویش که چنین کار خوب و خداپسندانه‌ای را انجام دادند. به‌نظرم الان خیلی از مردم و قشر ضعیف در مضیقه هستند. بالاخره شغل‌شان را از دست دادند و پیش زن و بچه شرمنده هستند. چنین کارهایی می‌تواند یک مقدار از این شرمندگی را برطرف کند. من خواسته‌ای که داشتم و در صدا و سیما هم گفتم این است که از عزیزان و ورزشکاران دیگر هم خواهش می‌کنم در شهرهای خود و در استان‌شان و دور و اطراف و آشناهایشان اگر بتوانند قدمی بردارند و در شهرشان اعلام کنند بالاخره کسانی هستند که می‌خواهند کمک کنند ولی شاید کسی را نمی‌شناسند. یک ورزشکار یا قهرمانی باید بیفتد جلو تا مابقی افراد هم کمک کنند و دست کسانی که خیلی نیازمند هستند را بگیرند.

بدون تردید همدلی و مواسات لازمه هر جامعه انسانی است که می‌طلبد با توجه به شرایط پیش آمده در پی شیوع کرونا در کشور مردم به همدیگر و به ویژه نیازمندان کمک کنند تا همدلی و همبستگی پر رنگ‌تر از گذشته نمود پیدا کند. که خوشبختانه در این میان جامعه ورزش با برگزاری پویش‌های متفاوت باز هم نقش پررنگی را ایفا کردند.

نویسنده: ali
با دوستان خود به اشتراک بگذارید
دیدگاه تان را بنویسید
خبر ویژه
1
2
3
4
5
6
7
8
9
آموزش قدم به قدم بورس برای تازه کاران
ادامه مطلب