دو شنبه 10 آذر 1399
30 October 2020
کد خبر 48 ارسال به دیگران پرینت

حسین کیانی، نویسنده و کارگردان تئاتر با اشاره به برگزاری تئاتر آنلاین گفت: خطری که این شیوه دارد این است برای انجام این کار بازیگران و عوامل نمایش باید دور هم جمع شوند به همین دلیل من فکر نمی کنم امکان پذیر باشد.

حسین کیانی، نویسنده، کارگردان و مدرس تئاتر در گفت و گو با خبرنگار سرویس فرهنگ و هنر  درباره برگزاری تئاتر آنلاین گفت: تئاتر هنری است که باید در تماشاخانه اجرا شود و واسطه ای بین بازیگر و تماشاگر وجود نداشته باشد، نمایشی که به صورت ضبط شده از طریق رسانه ای پخش شود دیگر اسمش تئاتر نیست اما باتوجه به شرایط موجود، برگزاری تئاتر آنلاین شاید تجربه جالبی باشد. البته به این شکل که نمایشی بدون تماشاگر از طریق دستگاه های ضبط به صورت آنلاین پخش شود و مخاطبان آن را از طریق دستگاه های گیرنده تماشا کنند.

او ادامه داد: این تجربه پیش از انقلاب به دلیل وجود شرایط فنی رخ داد و در روزهایی از هفته تئاترهایی به شکل زنده از تلویزیون پخش می شد و مردم می دیدند.

کیانی تصریح کرد: خطری که این شیوه دارد این است که برای انجام این کار بازیگران و عوامل نمایش باید دور هم  جمع شوند. به همین دلیل من فکر نمی کنم امکان پذیر باشد. در کشورهای خارجی تلویزیون های خصوصی وجود دارد اما در کشور ما تلویزیون هیچ وقت بهایی به تئاتر نداده است که این بار دومش باشد. متاسفانه نه زیرساخت آن وجود دارد و نه فرهنگ آن شکل گرفته است.

کارگردان نمایش «روز عقیم» به روزهای بی رونق تئاتر پس از بحران کرونا اشاره کرد و گفت: قطعا تا مدت نه چندان کوتاهی مردم از تجمع در مکان های عمومی مثل تماشاخانه ها، استودیوم ها و... پرهیز خواهند کرد و بعید است اعتماد آنها به زودی برگردد، به همین دلیل حتی با عبور از این بحران هم تا مدت ها درگیر عوارض ناشی از آن خواهیم بود.

نویسنده: ali
با دوستان خود به اشتراک بگذارید
دیدگاه تان را بنویسید
خبر ویژه
1
2
3
4
5
6
7
8
9
آموزش قدم به قدم بورس برای تازه کاران
ادامه مطلب