جمعه 7 آذر 1399
27 October 2020
کد خبر 43 ارسال به دیگران پرینت

فیلم مستند "وا کس چه" به کارگردانی کامران حیدری، جایزه‌ی ویژه‌ی هیئت داوران فستیوال بین‌المللی فیلم مستند EBS کره جنوبی را از آن خود کرد. این جشنواره‌ی معتبر که همه ساله در کره جنوبی برگزار می‌شود، امسال در هفدهمین سال برگزاری خود، مستند «وا کس چه» را شایسته‌ی دریافت جایزه‌ی ویژه‌ی هیئت داوران دانست.

«وا کس چه» روایت‌گر زندگی ابراهیم منصفی، گیتاریست، خواننده و شاعر بندرعباسی‌ست، که نزدیک به دو دهه از مرگ او می‌گذرد. راوی فیلم، ابراهیم منصفی‌ست که روایتی خیال گونه و سرشار از موسیقی از زندگی خود را در بندرعباس دنبال می‌کند. در این فیلم راوی پس از مرگ خود با پرسه زدن در مکان‌هایی که مهمترین رویدادهای زندگی‌اش در آن رخ داده، زندگی خود را با حال و هوایی رویایی روایت می‌کند. فیلم سعی می‌کند در کنار روایت زندگی منصفی، نگاهی انسان‌شناختی نیز به فرهنگ و جغرافیای این سرزمین نیزداشته باشد. 

فیلم "واکس چه" سال قبل نیز دیپلم بهترین کارگردانی را از جشن خانه سینما دریافت کرده وعلاوه بر حضور در جشنواره‌‌های داخلی‌ای چون جشنواره‌ی جهانی فجر و سینما حقیقت، به فستیوال‌های معتبر جهانی نیز راه یافته است. فیلم مستند " واکس چه " سال گذشته نیز در برنامه‌ی یکماهه‌ی مروری بر آثار کامران حیدری در نیویورک که با همکاری منتقدین سایت راجر ایبرت صورت گرفته بود، اکران شد. ماه گذشته نیز اکران آنلاین جهانی این فیلم در امریکا به پایان رسید. 

کامران حیدری، فیلم های مستندی چون «من نگهدار جمالی وسترن می‌سازم»، «دینگومارو» و «علی آقا» را در کارنامه‌ی خود دارد  که همه‌ی آن‌ها در جشنواره‌های جهانی خوش درخشیده‌اند.

نویسنده: ali
با دوستان خود به اشتراک بگذارید
دیدگاه تان را بنویسید
خبر ویژه
1
2
3
4
5
6
7
8
9
پربازدید ترین
آموزش قدم به قدم بورس برای تازه کاران
ادامه مطلب