جمعه 7 آذر 1399
27 October 2020
کد خبر 35 ارسال به دیگران پرینت
در سومین نشست بررسی ظرفیت های اقتصادی قشم برای نقش آفرینی در تفاهم میان ایران و چین عنوان شد؛

طراحی و تدوین برنامه‌های قشم باید با نگاه بین‌المللی همراه شود

سومین نشست بررسی ظرفیت های اقتصادی قشم برای نقش آفرینی در تفاهم میان ایران و چین باهدف بررسی تاثیرات این تفاهم نامه بر سیاست گذاری ها و آینده توسعه ای منطقه آزاد قشم برگزار شد.

به مقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم، در این نشست که عصر روز، دوشنبه 13 مرداد ماه برگزار شد، رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و جمعی از مشاوران، معاونان و مدیران این سازمان حضور داشتند.

این جلسه با سه دستور کار شامل؛ بررسی نقطه‌نظرات مشاوران، معاونان و مدیران سازمان منطقه آزاد قشم  در خصوص تفاهم نامه ایران و چین، تدوین برنامه هفتم توسعه کشور و آیین نامه اجرایی ماده ۶۵ قانون احکام دائمی برگزار شد.

 خوانش پیشنهادات مشاوران، معاونان و مدیران، تاثیر تفاهم نامه ایران و چین در برنامه هفتم و نقشی که کشور چین در اجرایی شدن این برنامه ممکن است داشته باشد، بررسی وجوه مشترک تفاهم نامه مذکور با پروژه یک کمربند یک راه، مقایسه جایگاه دو کشور ایران و چین در حوزه های مختلف در سطح جهان بخشی از مباحث مطرح شده در این جلسه بود.
توجه به موضوعاتی مانند مسایل اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و امنیتی منطقه و تاثیراتی که این تفاهم نامه بر آن ها خواهد داشت، از مواردی بود که مورد تاکید مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم قرار گرفت.
بررسی مفاد آیین نامه اجرایی ماده ۶۵ قانون احکام دائمی و مزایا و معایبی که در این آیین نامه برای مناطق آزاد و به ویژه منطقه آزاد قشم متصور است، نیز مبحث دیگری بود که توسط مشاوران، معاونان و مدیران سازمان منطقه آزاد قشم به بحث و گفتگو گذاشته شد.

نویسنده: ali
با دوستان خود به اشتراک بگذارید
دیدگاه تان را بنویسید
خبر ویژه
1
2
3
4
5
6
7
8
9
پربازدید ترین
آموزش قدم به قدم بورس برای تازه کاران
ادامه مطلب