جمعه 7 آذر 1399
27 October 2020
کد خبر 27 ارسال به دیگران پرینت

به گفته رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی تعداد ای‌نمادهای اعطا شده به واحدهای تجارت الکترونیکی در سال 1398 نسبت به سال قبل آن افزایش 11 درصد داشته است.

علی رهبری رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی گفت: حجم معاملات الکترونیکی دولتی در سال ۱۳۹۷ به میزان ۵ هزار میلیارد تومان بود که این شاخص در سال ۱۳۹۸ به ۸۴ هزار میلیارد تومان رسید و افزایش 1.582 درصدی داشته است.

وی با بیان اینکه نسبت اسمی تجارت الکترونیکی از تولید ناخالص داخلی نیز در سال ۱۳۹۸ نسبت به سال قبل آن ۵۰ درصد افزایش یافته است، گفت: این شاخص در سال ۱۳۹۷ حدود 10 درصد و سال گذشته 15 درصد بوده است.
رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی در خصوص نمادهای اعطا شده به واحدهای تجارت الکترونیکی نیز بیان کرد: در سال ۱۳۹۷ به میزان 13.7 هزار عدد و در سال ۱۳۹۸ به میزان 15.1 هزار عدد نماد به واحدهای تجارت الکترونیکی اهدا شد که ۱۱ درصد شاهد افزایش در این شاخص بودیم.
رهبری تصریح کرد: سهم شاغلان تجارت الکترونیک از کل شاغلان کشور در سال ۱۳۹۷ حدود 6 درصد و در سال گذشته ۱۱ درصد بوده است که ۸۳ درصد تغییر نسبی را در این حوزه داشتیم.
وی همچنین گفت: سهم زنان در مالکیت واحدهای تجارت الکترونیکی در سال 1397 و 1398 هر دو 13 درصدی بوده است.
رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی در پایان تصریح کرد: سهم اشخاص حقوقی در مالکیت واحدهای تجارت الکترونیکی نیز در سال 1397 حدود ۲۴ درصد و در سال گذشته ۲۵ درصد بوده که تغییر نسبی 4 درصدی یافته است.

نویسنده: ali
با دوستان خود به اشتراک بگذارید
دیدگاه تان را بنویسید
خبر ویژه
1
2
3
4
5
6
7
8
9
پربازدید ترین
آموزش قدم به قدم بورس برای تازه کاران
ادامه مطلب